Project Kernnel

7. října 2017 v 0:47 | Jonny |  Outsider stories
Project Kernnel
12.3.
Konečně jsem se dostal do laboratoře. Nemůžu uvěřit, že z tolika uchazečů vybrali zrovna mě! Je to úžasný pocit- Dneska jsem se setkal s lidma z mého oddělení a musím říct, že jsme se ještě nikdy v životě necítil tak spokojeně. Jsou to skvělí lidé, a to je důležité, protože s nima budu pracovat na úplně novém projektu. Už se těším, až mi zítra řeknou, co to bude. Dneska mi ukázali moji pracovnu, není velká, ale to není pro fyzika a navíc nováčka problém...


13.3.
Mary mi dneska do kanceláře přinesla složku o výzkumu, a abych řekl pravdu, nic zvláštnějšího jsem ještě neviděl.
Výzkum se snaží o to najít naprostou podstatu všeho. Jádro existence. To NĚCO, co vytvořilo atomy, to, co může za Velký třesk.
Jsem z toho nápadu nadšen, ale mám torchu obavy. Myslím si totiž, že je to
1) Velmi težké
2) Velmi drahé
3) Velmi nebezpečné
Přece jenom jsem si totiž vzpomněl na Marie Curie, můj velký vzor. Objevila velikou, doslova průlomovou věc a ta ji nakonec vzala život. Musíme být obezřetní.

14.3.
Začínáme s výzkumem. Dneska jsem se Mary, Carlovi a Harrymu svěřil se svými obavami, ale jen mě poplácali po zádech, že za to jen může nervozita. A asi mají pravdu. v životě jsme ty lidi neviděl a teď s nima budu muset trávit celý svůj volný čas. Budu si muset zvykat na to, že si za nějaký čas budeme lézt na nervy. S tím počítám všemi deseti...

16.3.
Carl s Mary dotáhli naše stroje k hledání Kernnelu ( ano, Harry přišel s názvem Kernnel)
Vypadají bizarně, kdysi dávno jsem sledoval Hvězdnou bránu, toto zařízení byla její menší kopie. Byla to obruč, v jejímž prostřeku je na čtyřech ocelových ramenech přichycená nádoba s vakuem.
Uvnitř budeme skladovat antihmotu.
Antihmota je naprostý opak hmoty, musí být oddělená od atomů, protože s jakýmkoliv setkáním s hmotou vybuchne.
U toho opravdu nechci být.

20.3.
Ty čtyři dny jsme prakticky nic nedělali, antihmota měla z CERNu přijet už 17.3., ale nějak se to zpozdilo. Až dneska konečně přijeli lidé ze Švýcarska s antihmotou. Musíme s ní nakládat velice opatrně, a to nejen kvůli riziku výbuchu. Antihmota je nejdražší věc na světě, bylo jí vytvořeno jen 30 miligramů.
Za celou historii lidstva.
Teď ji budeme ve vakuu držez nad dnem nádoby čtyřmi silnými magnety.

21.3.
Dneska jsme dělali první pokusy. Nebudu ale říkat jak, kdyby se tento deník dostal do spárů jiných vědců, výzkum by nemusel pokračovat a mě by vyhodilil.
Ale musím říct, že od té doby, co se pohybujeme u antihomty, nálada klesla. Pracovní napětí, to je toho...

28.3.
Uběhl týden pokusů ale my jsme se neposunuli dál. Začínám mít strach a ostatní zřejmě také. Máme pár důvodů. Magnety, co drží antihmotu jsou napájeny elektrikou, a ta se z neznámých důvodů špatně vede laboratoří. Brzy budeme nuceni tu zůstávat přes noc a dodávat jim baterie...

3.4.
Mám divný pocit. Všichni se k sobě začali chovat nepřátelsky. Jakoby ani jeden z nás nechtěl přiznat, že jsme nic neudělali. Neposunuli se vpřed. A vedení na nás tlačí.

4.4.
Dneska Harry vybouchl a seřval Mary, že špatně vypočítala výpočty. Brečela a řvala na něj taky. My jsme s Carlem jenom tiše přihlíželi. Začalo tu rivalství. Každý z nás chce projekt jen pro sebe, každý z nás chce udělat ten velký objev a být slavný. Nechce být jen ,,ten z tý bandy pošuků"
Všichni na sebe tlačí navzájem.
Mám strach, že se tu navzájem pozabíjíme, dokud něco nevymyslíme.

7.4.
Je tady to, čeho jsem se obával.
Budeme muset dělat hlídky u baterie. Slábne.
Dnes v noci bude hlídat Carl, vydupal si to. A navíc by asi bylo nemožné mu odporovat. Je vysoký skoro dva metry, doslova hora svalů. Udivuje mě to, v životě jsem takový typ vědce neviděl...
Každopádně jsme si zabral čtvrtou noc, nechci je rozhádat-

10.4.
Dneska mám hlídku. Doufám,, že neusnu. Už teď, v devět hodin večer se mi klíží víčka.
Jdu si pro kafe.

-

K řečnickému pultu přistoupil vedoucí laboratoře. Upravil si kravatu a odkašlal si.
,, Netuším, co se večer 10.4. stalo, ale policie po tom neustále pátrá. Náš nový vědec byl pravděpodobně unesen, o čemž svědčí i stav jeho laboratoře. Více vám poví komisař." ukončil svoji krátkou řeč prošedivělý muž s bradkou a odstoupil od řečnického pultu s mikrofonem.
Upíraly se na něj oči všech novnářů, objektivy všech kamer a foťáků.
Jeho nejnovější věděc, který pracoval na projektu Kernel, byl unesen.
A antihmota ukradnuta.
Pořád byl ale znepokojený, jak mohla antihmota zmizet. Magnety na držáku byly bez energie, nádoba s vakuem byla prázdná a antihmota pryč.
Nemohl ji někdo jen tak vyjmout z jejích útrob a společně s vědcem odejít. Je to nemožné.
Tahle záhada chtěla vysvětlení.
Večer poté, co policie prohledala celou laboratoř a vyzpovídala kolegy uneseného, vedoucí laboratoře si sednul k pásce, na které měly být údajně zvukové a video záznamy. Policie ale zjistila, že jsou nepoužitelné, nic na nich není.
Ale vedoucí si to nechtěl dopustit. Museli udělat chybu.
Zapnul pásku, kterou společně s policejním komisařem shlédli asi stokrát, ale ani jednou se na ní nic neobjevilo.
Nic se neozvalo, ani se neobjevilo video.
Vedoucí si povzdechl.
Najednou se ozval šum.
Polekaně sebou trhl a podíval se na obrazovku. Po asideseti sekundách šumu se objevil videozáznam.
,, Proboha" vydechl.
Viděl jednu postavu. Svého ztraceného vědce, jak leží na dece vedle magnetu, kterému rychle docházela energie. Bylo to vidět na malém displeji.
Najednou sebou vědec na záznamu trhl, uvědomil si, že nedoplnil baterii. Začal utíkat do skladu pro novou, a když se do záběru po minutě vrátil, bylo už pozdě. Malé světýlko, těch jediných 30 miligramů antihmoty na celém světě, vybuchlo.
Ale vybuchlo... Jinak.
Celá nádoba se zachvěla a ozářila celou laboratoř čistým bílým světlem. Vědec na to šokovaně přihlížel. Najednou se světlo smrsklo a plulo skrz nádobu ven. Muž stál jako přikovaný k zemi, nemohl se ani hnout.
Světlo se začalo opět zvětšovat, ale tentokrát do až příliš známé podoby...
Před vědcem stála malá stříbrná postava s ženskými rysy a svítivě bílýma očima. Zírala na něj, světlo z těch neuvěřitelných očí ozařovalo tmavou půlnoční místnost, její pokožka vypadala... Leskle...
Vedoucí laboratoře si promnul oči, jestli pořádně vidí. Najednou se šum přepnul na špatně zachycený zvukový záznam hlasu.
,, K-kdo jsi?!" vyjekl vědec.
Postava na něj stále nečinně koukala.
,, KDO?!"
,, Jsem to si hledal, ale nevěděl si, že to je všude..." ozval se hlas postavy. Zněl jako jemné zrnění.
,, COŽE?" nechápal.
,, Hledáš celou podstatu všeho. Nic, které tvoří všechno..."
,, P-proč vypadáš... TAKHLE?!" couval od tvora.
,, Proč se ti jevím jako žena?" plula postava proti němu. Žárovky na stropu zhasly.
,, Všechno pochází z ženy. Ženy rodí děti, další vývojové články. Ženy se o děti starají. Starají se o muže. Do poslední chvíle. Proč myslíš, že se říká Matička příroda? Matička Země?"
,, L-lidi tohle není sranda... Vypněte ten hologram!" vyjekl vědec.
,, Já stvořila všechno okolo... Všechny atomy, každý kousek lidského těla, každou věc v universu... Hvězdy, planety, moře... Každou molekulu, každý atom, každý kvarek..." natáhla k vědci ruce, které se leskly v záři jejích očí.
,, Vytvářím je..." pokrčila jeden prst, kterým vědci roztáhla tělo do šířky. Natáhla se jeho kůže a svaly, cévy a nervy se potrhaly, v nahrávce bylo doknce slyšet praskání kostí. Vědec bolestivě zařval a rozplakal se.
,, Starám se o ně..." pustila jeho nové části těla na zem.
,, Hraji si s nima..." roztáhla jeho krk, bylo vidět do vědcových útrob, byla vidět proudící krev, hrtan a hlasivky. CHtěl vykřiknout šílenou agónií, ale kvůli protrženým hlasivkám to nedokázal.
,, A ničím je..."
V tu chvíli se nahrávka ponořila do tmy. Na obrazovce počítače, na všech displejích, co byly okolo něho, dokonce i na mobilu vedoucího, který měl vedle ruky se objevil bílý nápis.
JSEM VŠUDE
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aurora Akkaris Aurora Akkaris | E-mail | Web | 2. listopadu 2017 v 17:21 | Reagovat

Mám dotaz: Jak si můžeš dovolit nedodat link na autora? Navíc, byla ti publikace tohoto díla pod tvým jménem autorem vůbec dovolena?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama